Szamba betonowe

by

szamba-betonowe-9Jednym z rozwiązań jakie są stosowane przy budowie domowej sieci kanalizacyjnej jest szambo. Coraz więcej osób idzie z duchem wszechobecnej ekologii i decyduje się na plastikowy zbiornik na nieczystości. Warto jednak zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem nie są szamba betonowe.

Zbiornik, który podłączamy do domowej kanalizacji powinien być osadzony w gruncie. Niestety lekkie zbiorniki z tworzyw sztucznych są narażone na wypłukanie przez wody gruntowe. Szamba betonowe dzięki swojej masie są całkowicie odporne na podmywanie, zawsze pewnie i stabilnie spoczywają w ziemi. Kupując zbiornik z betonu możemy także być pewni jego wytrzymałości na nacisk i uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak dokładnie wybierać rodzaj betonu z jakiego jest wykonany, aby miał wysoką odporność na szkodliwe czynniki chemiczne. Oczywiście gwarancją aby szamba betonowe użytkować długo oraz bezawaryjnie jest prawidłowe i szczelne podłączenie, pozwalające uniknąć przenikania nieczystości do gruntu i przez to do wód gruntowych.

Podobne wpisy na naszej witrynie internetowej:

Frazy kluczowe: osb stopfire, szycie firan kędzierzyn, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, przesłony wodoszczelne, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, endoskop laryngologiczny sinutronic, Drepo zadaszenia tarasów, baront schody, internorm okno kf410, Fotoprzekaźnik przeciwsobny
Back to Top